Lana Marasović (Split, 1990.) magistrirala je na odsjeku Glazbene teorije Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu godine 2016. Klavir je počela svirati u osnovnoj glazbenoj školi koju je završila 2004., a potom upisuje teoretski smjer u Glazbenoj gimnaziji Josipa Hatzea u Splitu. Poseban interes oduvijek je gajila prema radu s djecom i mladima te je hospitirala na satovima Početnog solfeggia u Glazbenoj školi Josipa Hatzea te na glazbenim radionicama u vrtiću Cvit mediterana. Osmislila je programe, odobrene od Ministarstva odgoja i obrazovanja, koji su se provodili u sklopu Animatorsko-pedagoških programa Glazbene mladeži Split u vrtićima Splita i okolice. Usavršavala se na radionicama Orff Schulwerk pristupa kod dr. sc. Ksenije Burić, čime je stekla certifikat stručnog usavršavanja u radu s djecom predškolske dobi. U Glazbenoj mladeži Split bila je aktivna od početka studija kroz razne projekte, poput Međunarodnog zborskog festivala Cro patria, Dani flaute, Kulturno-umjetničke igre mladih, Animatorsko-pedagoške programe, itd.
Nakon poražavajućih rezultata istraživanja o zastupljenosti glazbe u vrtiću, koje je provela u sklopu diplomskog rada na temu Predškolski glazbeni odgoj-konceptualni pristupi u 20. Stoljeću, odlučuje se doškolovati u navedenom području. Upisuje edukaciju na Mozarteum instititu u Salzburgu 2017. godine ne bi li novim saznanjima I iskustvima dala doprinos djeci u svom gradu. Na Orff institut u Finsku odlazi 2018., a godinu poslije i u Rusiju na Orff Institut kako bi joj dodatno usavršavanje pomoglo da osmislili jedinstveni pristup u kojem spaja roditeljstvo i elemente Orff Schulwerk pristupa. Trenutno se educira u području tjelesno orjentirane psihoterapije pri IPD učilištu za odrasle te je student propedeutike pri Amigdala centru.
Danas je vlasnica franšize Odgoj s glazbom © koji djeluje na području Hrvatske i Srbije.
Ovaj program je osmišljen da se dijete odgoji uz glazbu neovisno o daljnjem školovanju, iako je moguće da se dio djece koja će pohađati navedeni program i nastave glazbeno obrazovanje. Dakle, svako dijete, bez obzira na daljnje afinitete ima puno pravo muzicirati i uživati u glazbi tijekom predškolskog razdoblja.Više